Відомі українці

tarnavskijЮрій Тарнавський народився 3 лютого 1934 року в м. Турці Самбірського повіту (Бойківщина) в родині вчителів. До школи пішов у селі Лубні біля Сянока. Десятирічним хлопцем виїхав без батьків до Німеччини, де перебував у таборах для переміщених осіб понад 7 років. Після війни проживав у таборі для переміщених осіб у Новому Ульмі, де й відвідував українську і німецьку гімназії. Закінчив середню освіту екстерном у Мюнхені, перед виїздом до США в 1952-ому році.

samijlenkoНародився Володимир Іванович Самійленко 3 лютого 1864 р. в с Великі Сорочинці на Полтавщині. Батько його був поміщик Іван Лисевич, а мати – колишня кріпачка Олександра Самійленко. Початкової грамоти вчила хлопчика мати. Семи років він уже вмів вільно читати й писати. Дальшу освіту продовжував під керівництвом миргородських учителів.

Ольга кобилянськаУ Чернівцях існує єдиний в Україні Літературно-меморіальний музей письменниці, який знаходиться у будинку, де Ольга Юліанівна жила з 1925 року і до самої своєї смерті. Там, серед численних експонатів і особистих речей, зберігається унікальний документ — щоденник Кобилянської.

bodyans

О́сип Бодя́нський – український філолог-славіст, історик, фольклорист, перекладач, видавець, письменник, член-кореспондент Петербурзької Академії наук.

Остап Луцький народився 8 листопада 1883 р. у с. Лука (Бучацький пов.). Родина походила з німецьких колоністів, батько Михайло вважався в околиці земельнимвласником. Середню освіту Остап здобував у гімназіях Бучача та Станіслава.