Грінченко Борис

ukr lit 10

Борис Грінченко народився 27 листопада (9 грудня) 1863 р. на хуторі Вільховий Яр на Харківщині (нині Сумська обл.) у дрібно-панській змосковленій сім’ї поміщика штабсротмістра Дмитра Яковича Грінченка і його законної дружини Поліксени Миколаївни, про що в метричній книзі Архангело-Михайлівської церкви села Борщевого Харківського повіту було зроблено відповідний запис.

 

 

Детальніше: Грінченко Борис

Коцюбинський Михайло

ukr lit 10

Народився письменник у Вінниці. Його батько Михайло Матвійович Коцюбинський працював дрібним службовцем, це була працьовита, але запальна і нестримана людина, яка мала важкий характер. Михайло Матвійович не міг терпіти утисків начальства і несправедливості, нерідко пив, через це мав складні стосунки з керівниками, тому йому доводилося часто міняти роботу.

 

 

Детальніше: Коцюбинський Михайло

Стефаник Василь

ukr lit 10

Народився Василь Стефаник у селі Русові в селянській родині 14 травня 1871 року. Його батько - заможний селянин, завжди підтримував прагнення сина отримати найкращу освіту, тому всіляко сприяв цьому. Тут Стефаник вчився у початковій школі, а після закінчення двох класів продовжував навчання у Снятині.

 

 

Детальніше: Стефаник Василь

Леся Українка (10 клас)

ukr lit 10З біографією Лесі Українки можна ознайомитися за посиланнями:

Дитинство Лесі Українки 

Сторінки життя

Останнє літо

Фоторепортаж 

Пропонується переглянути результат роботи учнів 10 класу 

 

 

Детальніше: Леся Українка (10 клас)

Олександр Олесь

ukr lit 10

Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба) народився 23 листопада (5 грудня) 1878 р. у Білопіллі. Його батько Іван Федорович працював на рибних промислах в Астрахані, мати Олександра Василівна доглядала за дітьми. По батьківській лінії майбутній поет походив з чумаків, по материнській – з кріпаків.

 

 

Детальніше: Олександр Олесь