Скуба Микола

ukr lit 11Микола Якович Скуба  - яскравий представник українського футуризму.

Детальніше: Скуба Микола

Остап Вишня

ukr lit 11Остап Вишня - письменник, який у 20-х pp. заохотив мільйонні маси до читання української літератури. Він був «королем українського тиражу». За життя гумориста побачило світ понад 100 збірок його творів, деякі неодноразово перевидавалися. 

Матеріал підготували учні 11 класу, виконавши завдання веб-квесту

 

 

Детальніше: Остап Вишня

Підмогильний Валер'ян

ukr lit 11

Талановитому українському письменникові й перекладачеві з французької Валер’яну Підмогильному випала та ж доля, що й десяткам, сотням письменників його генерації. Арешт у віці 33 років, через декілька днів після вбивства Кірова, сфабрикований процес, Соловки й загибель в 1937-му.      
З детальною біографією Валер`яна Підмогильного можна ознайомитися за посиланням, а текст і аналіз роману "Місто" подається нижче. 
 
 
 

Куліш Микола. Аналіз твору "Мина Мазайло"

ukr lit 11«Мина Мазайло» — твір, який порушує проблеми, актуальні як за життя автора, так і зараз. І в третьому тисячолітті можна побачити політичні джерела і суспільний ґрунт найбанальніших побутових явищ, тільки на новому оберті історичної спіралі.

 

 

 

 

Детальніше: Куліш Микола. Аналіз твору "Мина Мазайло"

Тютюнник Григір

ukr lit 11…Григір (Григорій – за документами) Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931 року в селянській родині у селі Шилівка Зіньківського району на Полтавщині. «Хата наша, батьківська й дідівська, старовинна, з плетеним бовдуром і без віконниць, стояла над шляхом, що веде з Полтави до Гадяча. Стояла при самій греблі – вся у вербах, берестах, жовтій акації та бузині» («Коріння»).

 

Детальніше: Тютюнник Григір

Розстріляне відродження

ukr lit 11Термін «розстріляне відродження» вперше вжив літературознавець Ю.А. Лавриненко, використавши його як назву збірки найкращих текстів української прози та поезії 20-х — 30-х років.

 

 

 

 

 

Детальніше: Розстріляне відродження

Мої сертифікати