Вінграновський Микола

ukr lit 5

В поданій статті представлені цікаві та маловідомі факти з життя Миколи Вінграновського. Текст твору "Сіроманець" для прочитання подано нижче (для зручності перейдіть в повноекранний режим). Для отримання більш детальної інформації про життєвий шлях письменника перейдіть за посиланням біографія Миколи Вінграновського.

 

 

Детальніше: Вінграновський Микола

Тютюнник Григір

ukr lit 5З життєвим і творчим шляхом можна ознайомитися біографія Григора Тютюнника, а твір "Дивак" подано нижче (для зручності відкрийте в повноекранному режимі ). 

Детальніше: Тютюнник Григір

Гуцало Євген

ukr lit 5

Євген Гуцало народився в сім’ї вчителів. Ще в школі почав писати оповідання, вірші і надсилав їх у редакції видавництв, журнали та газети. Але відповіді були негативними, тодішні дитячі журнали та газети не вмістили жодного написаного ним рядка. Після короткої біографії подано текст твору "Лось" (для зручності відкривайте в повноекранному режимі)

 

Детальніше: Гуцало Євген

Рильський Максим

ukr lit 5

поет, перекладач, академік Академії наук.

 

 

 

 

 

Детальніше: Рильський Максим

Тичина Павло

ukr lit 5

Павло Григорович Тичина — один із найвідоміших українських поетів. 

 

 

 

 

 

Детальніше: Тичина Павло

Тарас Шевченко. Дитячі роки

ukr lit 5

9 березня 1814 року у селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії, у хаті кріпака пана Енгельгардта, Григорія Шевченка та Катерини Якимівни Бойко, народився син Тарас. Згідно з родинними переказами його діди і прадіди козакували, служили у Війську Запорізькому, брали участь у визвольних війнах і повстаннях, які відбувалися в Україні ХVII-ХVIII ст.

 

 

Детальніше: Тарас Шевченко. Дитячі роки

Поезія та проза (5 клас)

ukr lit 5

В даній категорії аналізуються прозові та поетичні твори відомих українських письменників:

 

 

 

Детальніше: Поезія та проза (5 клас)