Вороний Микола

ukr lit 6

Микола Вороний — постать в українській культурі неординарна. Щоб переконатись у цьому, досить згадати, що він був поетом, перекладачем, критиком, істориком літератури, публіцистом, актором, режисером, редактором, дослідником національного театру, світової та вітчизняної драматургії, громадським діячем. 

 

 

Детальніше: Вороний Микола

Поезія та проза

ukr lit 6

В даній категорію аналізуються як прозові так і поетичні твори відомих українських письменників:

 

 

 

 

Детальніше: Поезія та проза

Шевченко Тарас - художник

ukr lit 6

Продовжуємо вивчати життєвий шлях Тараса Григоровича. Детельніше про дитячі роки в  біографія  5 клас. Нижче подано твори, що вивчаються у 6 класі . 

 

 

 

Детальніше: Шевченко Тарас - художник

Леся Українка. Дитинство

ukr lit 6

Народилася Леся 25 лютого 1871 року в місті Звягелі (Новоград-Волинський) на Волині і була другою дитиною в сім’ї Олени Петрівни і Петра Антоновича Косачів. Мати, відома письменниця Олена Пчілка, займалася вихованням дітей (їх у сім’ї було шестеро) і вела активну культурно-громадську діяльність.

 

Детальніше: Леся Українка. Дитинство

Чернілевський Станіслав

ukr lit 6

Народився Станіслав Чернілевський 6 липня 1950 в с. Жвані на Вінниччині. "Я народився поміж двох річок — невеличкою річкою Жван з її мілинами та глибинами та могутнім і тихим Дністром з його вирами та потужною течією, — так поетично починає про себе розповідь сучасний український письменник Станіслав Чернілевський. — Може, через те я так люблю водночас і найтонші, найдрібніші порухи і великі, могутні рухи".

 

Детальніше: Чернілевський Станіслав

Жиленко Ірина

ukr lit 6

Жиленко Ірина Володимирівна народилася 28 квітня 1941 року в м. Києві. Ірина – дитя війни, вона залишилася сиротою ще в зовсім маленькому віці й знайшла підтримку в іншій родині. Дитинство пройшло на Черкащині. Проте після війни повернулася до Києва.

 

Детальніше: Жиленко Ірина

Андієвська Емма

ukr lit 6

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 р. у м. Сталіно (тепер Донецьк) у родині вченого-хіміка Івана Андієвського. Через дуже часті важкі хвороби, більшість шкільних предметів Емма Андієвська здавала екстерном. З дитинства Андієвська мала феноменальну пам'ять. Хворобливість дитини змусила родину у 1937 році переїхати спочатку до Вишгорода, а згодом — у 1939 році — до Києва. 

 

Детальніше: Андієвська Емма