Пісенна творчість Андрія Малишка

ukr lit 7Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 р. в Обухові Київської області в багатодітній сім’ї сільського шевця. Із дитинства майбутній поет виніс незрадливу любов до рідної землі та матері, до рідної пісні та слова, промовленого «в колисці із лози, щоб вічним окаянним боржником його нести, страждати і любити...».

 

Детальніше: Пісенна творчість Андрія Малишка

Франко Іван

ukr lit 7З життєвим та творчим шляхом митця можна ознайомитися за посиланнями:

Іван Франко - митець. Цікава вправа

Іван Франко. Факти з життя 

Іван Франко. Біографія. Відомі українці

Іван Франко і Тернопільщина

 Стисло передано текст "Захар Беркут" та фільм про історичні причини зображених у творі подій. 

Детальніше: Франко Іван

Шевченко Тарас. "Кобзар"

ukr lit 7

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (тепер Черкаська область) у родині кріпаків Григорія і Катерини Шевченків. Пророчими стали батькові слова: «Синові моєму Тарасові зі спадщини після мене нічого не треба. Він не буде людиною абиякою, з його вийде або щось дуже добре, або велике ледащо; для нього спадщина по мені... нічого не значитиме...».

 

 

 

Детальніше: Шевченко Тарас. "Кобзар"

Чайковський Андрій

ukr lit 7

Андрій Чайковський - український письменник, громадський діяч, доктор права, адвокат у Галичині. Також можна ознайомитися з твором "За сестрою", що є і в стислому та в повному обсязі. 

 

 

 

Детальніше: Чайковський Андрій

Стельмах Михайло

ukr lit 7

Михайло Панасович Стельмах народився 24 травня 1912 р. у селі Дяківці Літинського району на Вінниччині в родині незаможного хлібороба.

 

 

Детальніше: Стельмах Михайло

Тютюнник Григір

ukr lit 7

Григір Тютюнник народився в родині селян, його батька було заарештовано органами НКВС, коли йому було лише 6 років... Більше про життєву долю поета можна дізнатися з біографії Григора Тютюнника, а твір "Климко" подано нижче (для зручності відкрийте в повноекранному режимі ). 

 

Детальніше: Тютюнник Григір

Стороженко Олекса

ukr lit 7

Олекса Петрович Стороженко народився 24 листопада 1806 року в с. Лисогори Бортнянського повіту (тепер Ічнянського району) на Чернігівщині в родині дрібного поміщика (відставного офіцера), що належала до старовинного козацького роду, відомого ще з ХVІІ ст.

 

Детальніше: Стороженко Олекса