Спліт Хорватія

Спліт ХорватіяСпліт – місто-порт, місто-музей, місто-курорт, одне з найбільш привабливих курортних місць Адріатичного узбережжя.

 

Спліт - найбільше місто провінції Далмація, друге за величиною в Хорватії. Розташоване на березі Адріатичного моря і є сучасним великим туристичним центром, що приваблює численних відпочиваючих своєю неповторною архітектурою, картинними галереями, концертними майданчиками, на яких в літній час розгортаються численні фестивалі. 

Спліт вважається одним з найстаріших міст регіону, його історія налічує більше 1700 років. Вже в 6 ст. до н.е. тут була грецька колонія Аспалатос. Після того, як землі потрапили під владу Римської імперії, римляни заснували тут колонію Салону, що стала центром регіону.

Палац Діоклетіана - був побудований в місті Спліт в Хорватії в кінці 3 століття н.е. Вважається, що римський імператор Діоклетіан провів в цьому палаці, що знаходиться всередині потужної фортеці, останні роки свого життя.

Величезний палац має розміри 250х250 метрів і займає площу близько 3 гектар. Його оточують високі стіни, до 20 метрів заввишки з 15 вежами (зараз збереглося лише 3). Будівництво палацового комплексу зайняло майже 10 років.

У палацовий комплекс входили також вестибюль під великим куполом, урочистий зал, імператорський мавзолей (пізніше перебудований в католицьку церкву), храми Юпітера, Кібели і Венери. До наших днів дійшли тільки мавзолей-церква, головний вхід - Золоті ворота, Залізні і Бронзові ворота і храм Юпітера, а так само перистиль - колонада, яка оточувала палац. До сих пір під час фестивалів, як і в давні часи, на перистилі влаштовують театральні вистави.

За довгі роки комплекс неодноразово перебудовувався, а внутрішнє його оздоблення практично повністю втрачено. Відомо, що в 16 столітті палацові підвали використовувалися портовими робітниками в якості складських приміщень, а на території імператорських покоїв до цього часу живуть люди. Так само тут зараз розташовано кілька кафе і сувенірних магазинів.

Побудований палац Діоклетіана в основному з цегли, вапняку з острова Брач і місцевого туфу. Мармур для прикраси привозили з Мармари, а гранітні колони - з Єгипту. Так само тут були величні статуї, розписні стіни і багаті мозаїки. До сьогоднішнього дня збереглося лише кілька статуй сфінксів.

Даний палац вважається найкращим з безпеки палацом Римського періоду. У 1979 році цей чудовий архітектурний шедевр був внесений до списків світової спадщини ЮНЕСКО.

Спліт Хорватія. Палац Діоклетіана
Спліт Хорватія. Палац Діоклетіана
Спліт Хорватія. Палац Діоклетіана
Спліт Хорватія. Палац Діоклетіана
Спліт Хорватія. Сплітський собор.
Спліт Хорватія. Сплітський собор.
Спліт Хорватія. Сплітський собор.
Спліт Хорватія. Сплітський собор.
Спліт Хорватія. Сплітський собор.
Спліт Хорватія. Сплітський собор.

 

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі