Антін Могильницький
Антін Любич Могильницький народився З березня 1811 р. в с. Підгірках (тепер Калуського району, Івано-Франківської області) у родині священика.
Літературний календар: березень
В основу літературного календаря покладені дати життя і смерті видатних українських митців.
Леся Українка. 25 лютого 2021 - 150 років від дня народження
Лариса Петрівна Косач, велика українська поетеса і драматург, відома світові під іменем Лесі Українки - одна з найвизначніших постатей в історії національної культури. Вона належить до того кола особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух українського народу, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.
Лесь Мартович
Народився Олекса (Лесь) Мартович 12 лютого 1871 року в с. Торговиця Городенківського району на Станіславщині (нині Городенківський район, Івано-Франківська область) в родині сільського писаря Семена Мартовича, який змалку служив наймитом по господарях, сам серед злиднів навчився читати і писати. Старий Мартович був взірцем порядного, непідкупного громадянина. Бажаючи синові кращої долі, Семен Мартович віддає його на навчання. Три роки вчився Лесь у рідному селі, п’ять у сусідньому – Топорівцях.
Валер'ян Підмогильний – життєвий і творчий шлях
Валер'ян Петрович Підмогильний - видатний український письменник і перекладач.
Аушвіц-Біркенау: машина смерті (продовження)
Табір Аушвіц-Біркенау (Аушвіц ІІ) був закладений німецько-окупаційною владою у передмісті польського міста Освенцім, назву якого змінили на Аушвіц. Таку саму назву отримав табір: KONZENTRATIONS LAGER AUSCHWITZ. Територія табору є дуже великою, він займає 170 Га. Він знаходиться біля Аушвіц І, між ними курсує автобус.
Аушвіц. Чи дійсно робота робить вільним?
У травні 1940 року у колишні казарми 5-го артилерійського полку біля містечка Освенцім поселили нових мешканців. Ними були 30 кримінальних злочинців з табору Дахау та – дещо пізніше – 728 поляків з в'язниці в Тарнові. На момент заснування в таборі було 20 будівель - колишні польські військові казарми. Частину з них переобладнали для масового утримання людей. Також було додатково побудовано ще 6 корпусів.
Етикетні формули вітання та прощання
Перше враження про людину складається з того, наскільки щиро і привітно вона вітається. Наше враження може бути хибним, але, незважаючи на логіку, люди підсвідомо орієнтуються на свої почуття під час привітання, тому, незалежно від настрою, треба вітатися завжди привітно.