Йорданія. Путівник

 treasuryЙорданія (Аль-Урдун), що називається також Йорданським Гашимітським Королівством - це арабська країна на Близькому Сході, що межує з Сирією, Іраком, Саудівською Аравією та Ізраїлем.

При оформленні даного путівника стикнулася з проблемою відсутності друкованої продукції написаною українською мовою. Нижче пропонується переглянути онлайн версію путівника.

 

  

 

 

 

 

картаЙорданії належить також невелика частина Червоного моря (Акаба). На території більше 90 тисяч квадратних кілометрів, де проживає близько 6 мільйонів чоловік, більшість яких (98% - араби). Інша частина населення- це черкеси, вірмени, турки і курди. Крім того, щорічно в Йорданію приїжджає близько мільйона сирійських біженців. Державна мова - арабська, але всюди вживається також англійська. В північно-східній частини країни тягнеться кам'яниста Сирійська пустеля, що займає біля 80 % території

Йорданія – це особлива країна, так її одностайно іменують християни, мусульмани та іудеї. Культурним багатством вона зобов'язана своїй історії, адже на території Йорданії упродовж віків перетиналися і підпадали під взаємний вплив різні традиції: римська, арабська грецька, семітська, персидська і, нарешті, англійська. Усе це вплинуло на культурний і архітектурний вигляд країни, а також на устої і звичаї її жителів.

Велике значення має також і розташування Йорданії. Адже вона знаходиться на Святій Землі - місці виняткової важливості для трьох головних світових релігій, яке Біблія називає "Божим Садом", а Коран - "благословенним початком начал". Майже для половини людства ця земля є географічним і духовним центром віри.

Отже, під час нашої подорожі ми відправимося біблійними шляхами, що ведуть через долину річки Йордан, Мертве море, Ваді аль-Харрар, місце передбачуваного хрещення Христа, на гору Небо, на якій Мойсей перед смертю побачив Землю Обітовану. Ми познайомимося з розташованим на Королівській дорозі Амманом, метрополією, де сучасність є сусідами з традицією, побачимо Джераш - давньоримське місто, що збереглося до наших днів, пустинні палаци правителів династії Омейядов, могутні замки хрестоносців і Петру, набатейске місто, висічене в скелях. Ми відправимося услід за Лоуренсом Аравійським через каньйони і гірські мости пустелі Ваді Рам. 

Щоб мати уявлення про Йорданію пропоную переглянути карту з основними туристичними пам`ятками.


 

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі