Петра. Йорданія (частина 9)

монастирВеличне місто Петра - це головна і найпопулярніша визначна пам'ятка Йорданського Хашимітського Королівства, одне з сучасних чудес світу.

 

 

 

 

 

 

 

Петра

Панорама Петри

Петра

Панорама Петри

Петра

У ніч з 7 на 8 липня 2007 в Лісабоні на урочистій церемонії були оголошені підсумки конкурсу «Нові Сім Чудес Світу», куди і увійшла найвідоміша пам’ятка Йорданії – Петра.

Петра

Територія Петри займає велику площу

Петра
Петра

Панорама Петри

Петра

Ваді-Муса - містечко, на території якого розміщена Петра

 

 

 

David Roberts Petra Eastern End Of The Valley

На західних схилах масиву Джабал аш-Шара знаходиться незвичайне місце - Петра, висічене в скелях місто, древня столиця Набатейського царства, яке з III століття до н. е. по I століття н. е. володіло територіями сучасних країн Близького Сходу.

До наших днів тут зберігся великий комплекс храмів, склепів і будинків, висічених в гірських схилах з червоного піщанику. Піщаник надає будовам рожевий та червоний відтінки. Ймовірно, з цієї причини набатеї називали Петру "Ракма" - "барвиста" (в наші дні Петру називають червоним містом).

David Roberts Petra Lower End Of The Valley Viewing The Acropolis

 

  

Час зародження Петри відноситься до набагато більш ранніх часів - до епохи палеоліту і неоліту.

 Археологічні дослідження показали, що близько 1200 року до н. е. це місце населяли ідумеї. Ця семітська народність в давнину жила в гірській країні Едом, що розташовувалася на території сучасного Ізраїлю та Йорданії. Набатеї прибули сюди з Аравійського півострова, швидше за все в VI столітті до нашої ери. В період їх правління місто розцвіло і стало важливим центром на торговому шляху з Індії в Єгипет, а також з південної Аравії в Сирію. Саме в Петрі зупинялися купці, що подорожували з Китаю на Апеннінський півострів. Тут збиралася данина з караванів, що перевозили прянощі, пахощі, золото, срібло, слонову кістку і шовк.

 

Петра панорама

 

Дуже розвинені для тих часів технології і легендарні багатства не змогли забезпечити Петрі мирне існування. У I столітті н. е. римляни змусили набатеїв платити данину, а 105-106 років імператор Траян включив їх державу до складу створеної у той час провінції Аравія. У подальші віки шляху караванів стали проходити по іншому маршруту. Це спровокувало поступовий занепад міста з III століття нашої ери. Велика частина жителів покинула Петру в IV столітті після серії землетрусів. Коли в VII столітті араби завоювали її, місто було вже лише спогадом про минулу пишність. Упродовж багатьох сотень років воно перебувало в забутті.

 

 

Петра

Отредактируйте это содержимое для его показа на Вашем сайте

a24
a01
a02
Петра

​Вулиця фасадів

a04
a06
a07
a08
a10
a09
Петра

Гора жертвоприношень

Петра

Багато споруд Петри споруджувалися в різні епохи і при різних господарях міста, в числі яких були ідумеї (18-2 ст. до н. е..), Набатєї (2 ст до н. е.. – 106 р. н. е..), римляни (106-395 рр.. н. е..), візантійці і араби. У XII столітті н. е.. ним володіли хрестоносці.

a25
Петра

Отредактируйте это содержимое для его показа на Вашем сайте

Петра

Дін Бургонь, англійський мандрівник, описав Петру наступними словами: «воістину унікально це незвичайне диво, червоно-рожеве місто, молодше лише самого часу». 

s46
s47
s49
s102
s107
Петра

Стежина  Індіани Джонса

s110
s113
Петра

​Королівська гробниця

s117
Петра

Королівська гробниця

04
Петра

Мовзолей з урною. Гробниця набатейського царя Маліки ІІ (40-70 рр. н.е.). В 447 році при єпископі Ясоні мовзолей був перетворений в храм Христа, про що свідчить грецький надпис. 

05

 

 Йоганн Людвіг Буркхардт

Про існування Петри знали лише бедуїни, що старанно оберігали її від чужоземців.

Петру повернув світу швейцарський мандрівник Йоганн Людвіг Буркхардт. У 1812 році, подорожуючи з Дамаску в Каїр, він почув оповідання про прекрасне, висічене в скелях місто в горах. Ці оповідання здалися йому настільки неправдоподібними, що він вирішив на власні очі переконатися в їх правдивості. Хитрістю, отримавши згоду, він вступив в долину, і те, що він побачив, перевищило його найсміливіші очікування. Після цього відкриття археологи з'явилися в Петрі лише у 1929 році, а велика частина міста була відкрита в 1958 році. Сьогодні Петра внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Петру веде вузька і обривиста ущелина Сік завдовжки 1,2 км.Перед входом в ущелину можна побачити так званий Склеп з обелісками, який є скромним натяком на те, що відкриється перед нами далі. Ущелина настільки вузька, що дозволяло проїхати поруч лише двом вершникам.

 

Петра

Дорога в Петру

Петра

Цистерни Джинів

Петра

Цистерна джинів

Петра

Цистерна джинів

Петра

Обеліск складався з двох поверхів, на одному було захоронення, на іншому - зал для поминання (триклінум)

s06
Петра

Бедуїнський high-way

Петра

Типові візки з туристами в Петрі

Петра

Каньйон Сік

Петра

Каньйон Сік  утворився внаслідок землетрусу

Петра

Каньйон Сік 

Петра

Каньйон Сік. Згідно легенди, Сік утворився після удару посохом Мойсея

Петра

Отредактируйте это содержимое для его показа на Вашем сайте

Петра

Отредактируйте это содержимое для его показа на Вашем сайте

s16
s18
s17

Каньйон Сік. Інколи висота гір досягає 90 метрів

s20
s19
s22
s23
s24
s25
s26
s27
s28
s29
 

 

На виході з нього показується найпрекрасніша будова Петри - Ель- Хазне, яку бедуїни називають "Скарбницею фараона".

Воно було висічене в монолітній скелі і грало, швидше за все, роль гробниці для правителя Петри - можливо, для Аретаса IV і його дружини. А назва взялася від легендарних скарбів, які набатеї (за іншою версією, пірати) сховали всередині склепу. Усередині склеп складається з двох приміщень, абсолютно порожніх.

 

Петра

Ель-Хазне - "Скарбниця фараона"

Петра

Ель-Хазне. Вчені говорять, що її набатейські умільці витесали зверху вниз

Петра

Ель-Хазне

Петра

Ель-Хазне. Точне призначення споруди до кінця не з’ясовано. Є припущення, що спочатку це був храм богині Ісіди, – з часом був усипальницею одного з набатейских царів, а згодом став використовуватися як храм і скарбниця. 

Петра

Ель-Хазне. Ширина споруди 30 м., висота - 43 м.

Петра

Ель - Хазне

Петра

Нічне шоу в Петрі

Петра

Нічне шоу в Петрі. 

Петра

​Нічна Петра

 

 Театр в Петрі побудований  в I ст. н.е., мав 45 рядів і вміщав  до 7 тисяч глядачів. Театр  постраждав в результате землетрусу 363 р. На території Петри збереглися церкви візантійського періоду та римський палац.

 

Петра

Римський період в розвитку Петри

Петра

​Римський шлях

Петра

​Великий храм

Петра

Вулиця колонад

Петра

​Великий храм

Петра

​Античний театр

Петра

Античний театр. Побудований в І ст. н.е. вміщав 3000 глядачів, пізніше римляни збільшили число глядачів до 7000.

Петра

Античний театр складався з трьох ярусів

Петра

Візантійська церква з мозаїчною підлогою

Петра

Візантійська церква. Зараз проводяться розкопки

 

Територія Петри займає велику площу. Від центру, де добре збереглися руїни численних будинків, вже не скельних, а вибудуваних традиційним способом, з каменю, вона простягається на кілька кілометрів. Головна вулиця, що простягнулася зі сходу на захід через усе місто, була прокладена за часів римського панування. По обидва її боки тягнеться велична колонада. Західний кінець вулиці упирався в великий храм, а східний закінчувався трипролітною тріумфальною аркою. Ед-Дейр, вирубаний в скелі на вершині кручі монастир – величезний будинок шириною близько 50 м і висотою більше 45 м. Судячи з вирізаним на стінах хрестів, храм якийсь час служив християнською церквою, потрапити до якого можна лише піднявшись на 800 сходинок, звідки відкривається один з найкращих видів в Петрі.

 

s43
Петра

Ед-Дейр. Сюди можна добратися, здолавши 800 сходинок

Петра

Ед-Дейр

Петра

Ед-Дейр. Ширина - 50м, висота - 45м.

Петра

Ед-Дейр

Петра

Ед-Дейр. Судячи з вирізаним на стінах хрестів, храм якийсь час служив християнською церквою.​

Петра

Отредактируйте это содержимое для его показа на Вашем сайте

Петра

Ед-Дейр. Краща панорама Петри

 

 

 

 

 

 

 

.

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі