Кам`янець-Подільська фортеця - "Квітка на камені"

Кам'янець-Подільська фортецяМісто Кам’янець-Подільський називають «квіткою на камені» (Леся Українка). Воно знаходиться на кам’яному острові, який зі всіх боків омиває річка Смотрич. Число його архітектурних пам’яток доходить до 100. Фортеця зокрема знаходиться у межах історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», який входить до «Семи чудес України».

Детальніше: Кам`янець-Подільська фортеця - "Квітка на камені"

Хотин

Хотинська фортецяВелична фортеця часів середньовіччя (X-XVIII), зберігає в собі багато історичних фактів і значних подій для України, одне з найпривабливіших історичних місць.

Детальніше: Хотин

Батурин

Батурин. Палац РазумовськогоСеред історичних міст України  Батурин займає особливе місце. Менше ніж за півстоліття, пройшовши шлях від фортеці-форпосту на кордоні Речі Посполитої до столиці українських гетьманів, Батурин за декілька діб загинув від рук московського війська.

Детальніше: Батурин

Збараж

Збаразький замокУ народі існують легенди ніби у Збаражі збирались хоробрі дружини для захисту рідного краю, відтак це місце стало називатися Збиражем, а пізніше Збаражем. Перша писемна згадка збереглася у Галицько-Волинському літописі 1211 року. У 1241 році його зруйнувала татаро-монгольська навала.

Детальніше: Збараж

КРЕМЕНЕЦЬ

КременецьУперше Кременець, що входив до складу Галицько-Волинського князівства, згадується в Іпатіївському літописі (1226 р.) у зв’язку з невдалою облогою міста угорським королевичем Андрієм. В 1240 р. безуспішно штурмував Замкову гору хан Батий, а через п’ятнадцять років — татарський воєвода Куремса. Тільки в 1261 р. Бурундай, що з величезною ордою вторгся в Галицько-Волинське князівство, змусив руських князів знищити укріплення деяких міст, серед яких був і Кременець.

Детальніше: КРЕМЕНЕЦЬ

ВИШНІВЕЦЬ

Вишнівець. Вознесенська церкваПерша писемна згадка датується 1395 р., коли для оборони цього краю син великого литовського князя Дмитро Корибут побудував Старовишнівецьку фортецю на Збаразькій горі, що на правому березі річки Горинь. Після цілковитої руйнації у 1494 році князь Михайло Вишневецький розпочинає будувати новий замок, але вже з протилежного боку.

Детальніше: ВИШНІВЕЦЬ