На службі в інших муз

knigaЧи знаєте Ви, що Григорій Сковорода, крім того, що був видатним філософом та поетом, мав немалий композиторський хист. Він склав голос духовного співу "Іже Херувими", який вживався в сільських церквах по Україні. Також він склав урочистий спів "Христос Воскресе".  Г. Сковорода грав на скрипці, флейті, бандурі, гуслях. 

Детальніше: На службі в інших муз

9 листопада - День української писемності та мови

000001Свято було встановлене 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». 

 

Детальніше: 9 листопада - День української писемності та мови

Псевдоніми українських письменників

kniga

Псевдонім – це вигадане ім’я, яке використовується в публічній діяльності. Часто це пояснюється тим, що люди бачать своє нове ім’я більш відповідним своєму соціальному статусу, своїй творчості та своїм думкам. Іноді псевдонім беруть для того, щоб замінити довге ім’я або не підкреслювати свого походження.

 

Детальніше: Псевдоніми українських письменників

«Мова – це наша національна ознака…»

mova«Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості» (Іван Огієнко).

 

 

  

 

 

 

Детальніше: «Мова – це наша національна ознака…»

Ще декілька фактів про українську мову

 

Починаючи з вісімнадцятого і до дев’ятнадцятого століття в українській мові використовувалося до п’ятдесяти різних систем письма (але не письменностей). Тому за кількістю орфографії (але не письменностей), українська мова перевершує найскладнішу – монгольську.

 

Детальніше: Ще декілька фактів про українську мову

Цікавинки з історії української літератури

Найпопулярніший курс науки поезії в старі часи написав Феофан (Теофан) Прокопович, звався він «De Arte poetica» і був надрукований тільки 1786 року в Могилеві завдяки заходам українського поета й філософа Георгія Кониського.

 

Детальніше: Цікавинки з історії української літератури

ЦІКАВІ ФАКТИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ПЕРШИЙ ОПИС БІБЛІОТЕКИ відносять до 1288 року — це перечислення й опис бібліотеки князя Володимира Васильовича, зроблені Волинським літописцем. Цікаво, що Стародавня Русь цінувала книги незалежно від змісту: книги були дуже дорогі. Монастирі для їхньої охорони робили інвентарні описи, які служили виключно з практичною метою.

Детальніше: ЦІКАВІ ФАКТИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Більше статей...

  1. А чи знаєте Ви, що...