Бодянський Осип

bodyansО́сип Бодя́нський – український філолог-славіст, історик, фольклорист, перекладач, видавець, письменник, член-кореспондент Петербурзької Академії наук.

 

 

 

 

 

 

 

Детальніше: Бодянський Осип

Остап Луцький

Остап ЛуцькийОстап Луцький народився 8 листопада 1883 р. у с. Лука (Бучацький пов.). Родина походила з німецьких колоністів, батько Михайло вважався в околиці земельнимвласником. Середню освіту Остап здобував у гімназіях Бучача та Станіслава.

 

 

 

 

Детальніше: Остап Луцький

Яків Щоголів - "пізній" романтик української літератури

Yakiv Shchoholiv

Щоголів Яків Іванович – український поет. Народився 5 листопада 1813 року в м. Охтирка (нині – районний центр Сумської обл.) у дворянській родині. Ріс він виключно під доглядом матері,  виховувався в релігійному дусі, котрий і відбився потім як в його поезії, так і в усьому його житті.

 

 

 

 

 

Детальніше: Яків Щоголів - "пізній" романтик української літератури

Адріан Кащенко. Трагедія особистості

kaschenkoАдріан Феофанович Кащенко народився (19 вересня (1 жовтня) 1858 р. на хуторі Веселий Олександрівського повіту Катеринославської губернії (нині с. Веселе Запорізького району і області). Його біографія практично не вивчена. Єдина підставова стаття для неї – це спогади його старшого брата, вченого-зоолога Миколи Кащенка. Біографічні відомості з цих спогадів переписуються з однієї статті до іншої, не маючи ніяких додаткових підтверджень або документальних даних.

Детальніше: Адріан Кащенко. Трагедія особистості

Михайло Жук. Життєвий та творчий шлях

zukМихайло Іванович Жук народився за старим стилем 20 вересня, за новим - 2 жовтня 1883 року в степовій Таврії, у Каховці, в родині маляра-майстрового. Спочатку сім’я Михайла Жука мешкала біля Дніпра, потім перебралася до того краю Каховки, що межував зі степом.

Детальніше: Михайло Жук. Життєвий та творчий шлях

Наталена Королева

Koroleva01Наталена Королева народилася 3 березня 1888 р. в с. Сан-Педро де Карденья, біля м. Бургоса, що у Північній Іспанії. Повне її ім’я, за старовинним іспанським звичаєм, Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена. Мати письменниці — Марія Клара де Кастро Лачерда Медінаселі — походила зі старовинного кастильського роду, батько — граф Адріан-Юрій — шляхтич зі старовинного роду Дуніних-Борковських.

 

 

  

 

 

Детальніше: Наталена Королева

Воробкевич Григорій

vorobkevich

10 січня 1838 року народився український поет і громадський діяч Буковини Григорій Іванович Воробкевич. Григорій Воробкевич був молодшим братом і однодумцем Сидора Воробкевича у відстоюванні народних мовно-поетичних засад освіти і письменства краю, у змаганнях проти насаджування москвофілами згубного «язичія».

 

 

 

Детальніше: Воробкевич Григорій