Сосюра Володимир. Аналіз поезій

ukr lit 8

Ліричні вірші, поеми, автобіографічна проза Володимира Сосюри пронизані неповторними мотивами переживань любові та ненависті, радості і страждань, душевних злетів і падінь. 

 

Детальніше: Сосюра Володимир. Аналіз поезій

Історичні пісні

ukr lit 8

Історичні пісні — це фольклорні твори, присвячені певній історичній події чи відомій історичній постаті. У цих піснях висловлюється ставлення народу до історичних подій або героїв.

 

 

 

Детальніше: Історичні пісні

Маруся Чурай

ukr lit 8Кожна народна пісня складається упродовж років — звісно, хтось перший створює основу сюжету, а потім протягом років чи навіть сторіч виконавці подають до нього щось своє, або щось викидають чи змінюють… Таким чином пісня побутує в багатьох варіантах, а ім’я людини, яка створила пісню, назавжди забувається. Але є й винятки — коли талант народного пісняра настільки великий, що люди пам’ятають автора. І хоча пісня й стає по-справжньому народною, ім’я її творця живе в часі так само як живуть його безсмертні твори.

Детальніше: Маруся Чурай

Народні думи

ukr lit 8

Думи - це поетичні сюжетні твори, в яких епічна оповідь переплітається з емоційно насиченими відступами, ліричними моїй вами. Композиція в думах стала, класична. Як правило, твір розпочинається заспівом, який ще називають «заплачкою». Далі йде сама оповідь, побудована найчастіше за принципом паралелізму. Завершується твір кінцівкою (славослів'ям), де проголошується хвала героям, подіям і слухачам.

Поезія (8 клас)

ukr lit 8

Пое́зія (грец.  ποίησις— «творчість» відποιέω— «роблю», «творю»)— художньо-образна словесна творчість, в якій мова використовується з естетичною чи евокативною (знаково-символічною) метою окрім або замість самої денотації.

 

 

 

Детальніше: Поезія (8 клас)

Тарас Шевченко. Поезія трьох літ

ukr lit 8

Новий період творчості Шевченка охоплює 1843—1847 рр. і пов'язаний з двома його подорожами в Україну. За назвою збірки автографів “Три літа” (яка включає поезії 1843—1845 рр.) ці роки життя й творчості поета названо періодом “трьох літ”. Сюди ж фактично належать і твори, написані в 1846—1847 рр. (до арешту).

 

  

Детальніше: Тарас Шевченко. Поезія трьох літ

Леся Українка. Останнє літо

ukr lit 8
Останні слова, виведені рукою вмираючої Лесі Українки, були написані на вітальній листівці до сестри Ольги — іменинниці.  Це були слова: «Цілую. Леся». Улюблена Лесина сестра і подруга Ольга Косач-Кривинюк працювала в Лоцманську Кам’янку під Катеринославом земським патронажним лікарем. Поетеса проживе після цього лише кілька днів...

З біографією Лесі Українки можна ознайомитися за посиланнями:

Дитинство Лесі Українки 

Сторінки життя

Фоторепортаж 

Презентація