Велика Британія

1111Правління Марії, королеви Шотландії, також відомої як Марія Стюарт, тривало менше шести років, але про неї написано так багато, що вона стала майже культовою фігурою. Мері народилася в палаці Лінлітгоу 8 грудня 1542 року, її батько, Яків V, зазнав принизливої поразки в битві при Солвей-Мосс лише за два тижні до її народження, і, народження дівчинки додало йому депресії. Двоє його синів померли в 1541 році, і його депресія стала настільки глибокою, що він помер, коли Мері було лише шість днів, зі словами: «Це прийшло з дівчиною, це пройде з дівчиною». Він мав на увазі дім Стюартів, який дійсно закінчився з королевою Анною в 1714 році.

 

 

 

 

 

 

750 3888Місто Стерлінг, завдяки своєму місцерозташуванню, відігравало важливу роль в історії Шотландії. Тут знаходиться замок, що є кращим зразком архітектури того періоду в Європі, королівський палац, церква Святого Руда та пам`ятник Уоллесу. 

 

 

 

 

750 5302Свята королева Маргарита Шотландська, що відрізнялася незвичайною красою, чарівністю та розумом, в 1070 році стала дружиною шотландського Короля Малькольма Третього, була щаслива в шлюбі, народила вісьмох дітей, двоє з яких — Олександр і святий Давид, були королями Шотландії, а дочка Матильда — стала королевою Англії.

750 5304Данфермлін — одне з історичних міст Шотландії. Перша згадка про місто відноситься до 11 століття, коли 1068 року тут у церкві Святої Маргарити король Шотландії Малькольм ІІІ брав шлюб з Маргаритою Шотланською, що була онукою Ярослава Мудрого. Король Шотландії Малькольм ІІІ переніс свій двір з Скуна у Данфермлін, який знаходився тут до 1437 року, коли Яків II переніс його у Стерлінґ.

750 5942Популярності планетарного масштабу Рослінська каплиця набула після виходу на екрани фільму "Код да Вінчі". У кіно (як і в книзі) Рослінська капела була тим місцем, де знайшла останній спочинок Марія Магдалина.