Лемківські новини

08Понад 482 тисячі українців примусово позасудово переселили до УРСР у 1944–1946 роках. Це брутально здійснили комуністичні режими СРСР і Польщі із застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав людей. Виселяли українців у різні регіони УРСР – від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

75 pereselinniaУкраїнський інститут національної пам’яті підготував методичні рекомендації для підготовки та проведення освітніх і виховних заходів до роковин примусового вивезення українців у 1944–1946-х, а також інших депортацій, які пережили українці Західної України та південно-східних регіонів Польщі у повоєнні роки.

drovnyak11Картини Никифора Дровняка порівнюють з найкращими зразками українського примітивізму XVI—XIX ст. — безіменними авторами «Козака Мамая», ікон і побутових портретів, малюнків на склі; його прізвище стоїть поряд з іменами К.Білокур, М. Приймаченко. 

lem 02Всеукраїнський дистанційний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "ЛемЦвіт"  в рамках проекту захисту культурного надбання лемків. Дата проведення конкурсу: 01.06.2020. За підтримки: ГО Київське товариство «ЛемКиїв», Всеукраїнського товариства «Лемківщина»

vislaОперація „Вісла” - злочинний захід польського комуністичного режиму проти українського населення на окупованих Польщею українських етнічних землях 1947.