Вороний Микола

ukr lit 10

Немає, мабуть, дитини, котра б не знала прекрасного вірша «Сніжинки», який написав Микола Кіндратович Вороний. Ім'я М. Вороного тричі викреслювалось з історії української культури.

 

Детальніше: Вороний Микола

Театр корифеїв

Театр корифеїв1882р. в Єлисаветграді з ініціативи М. Кропивницького виникла трупа, яка знаменувала народження професійного народного театру.

Детальніше: Театр корифеїв

Емський указ: трагічна сторінка в історії української мови

Емський указ18 (30) травня 1876 року у німецькому курортному місті Емс імператор Олександр ІІ поставив свій підпис під висновками, спеціально створеної наради.

Детальніше: Емський указ: трагічна сторінка в історії української мови

Словник літературознавчих термінів (10 клас)

Українська література 10 класСловник містить адаптовані до шкільного курсу української літератури терміни та поняття за чинними програмами середньої школи з урахуванням загальних методичних принципів вивчення теорії літератури.

Детальніше: Словник літературознавчих термінів (10 клас)

Літературні течії та напрямки 19 - 20 століття

Українська література 9 клас

Літературний напрям – конкретна складова частина літературного процесу. Породжена творчістю представників одного художнього методу. Яка характеризується спорідненістю стильових ознак та існує в межах однієї епохи та нації. Вужчим поняттям, ніж літературний напрям, є мистецька течія. Мистецька течія – спорідненість творчих принципів. Митців на підставі схожих естетичних засад.

 

Детальніше: Літературні течії та напрямки 19 - 20 століття