Симоненко Василь

ukr lit 5

Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину
 
 
Подано короткі біографічні факти з життя 28-річного поета і текст твору "Цар Плаксій та Лоскотон" (для зручності потрібно перейти в повноекранний режим). 
 
 
 
 
05Народився Василь Андрійович Симоненко 8 січня 1935 року в се­лянській сім'ї в Біївцях Лубенського району на Полтавщині. Дитинство припало на роки війни, було трудним, голодним, зростав Василь без батька, який залишив сім'ю. Мати тяжко працювала, заробляючи горьований шматок хліба. Допомагав дідусь, якому присвятив сердечного вірша «Дід умер» та оповідання «Дума про діда».
Від матері, Галини Федорівни, та від діда Федора малий Василько брав перші уроки життя, уроки доброти, любові, невтомну жагу знань. Дід був неписьменним, не ходив до школи, але самостійно навчився грамоти, багато читав, розповідав онукові про минуле.

 Писати хлопець почав ще у шкільні роки, писав вірші для шкільної стіннівки.

 
У 1952 році В. Симоненко вступив на факультет журналістики Ки­ївського університету. У роки навчання В. Симоненко продовжує писати, але з друком своїх творів не поспішає. На перших курсах університету мало хто з однокурсників чув його поезії. Потім він почав активно працювати в університетській літературній студії, де його обрали старостою.
По закінченні університету Василь працює в газеті «Черкаська правда», потім — у «Молоді Черкащини», власним кореспондентом «Робітничої газети».
Перша книжка поезій В. Симоненка «Тиша і грім» побачила світ у 1962 році, другу книгу «Зелене тяжіння» опубліковано в 1964 році, вже після смерті поета, яка сталася 13 грудня 1963 року, похований у Чер­касах. 
Псевдоніми — В. Щербань, С. Василенко, Симон.

 

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі