Вінграновський Микола

ukr lit 5

В поданій статті представлені цікаві та маловідомі факти з життя Миколи Вінграновського. Текст твору "Сіроманець" для прочитання подано нижче (для зручності перейдіть в повноекранний режим). Для отримання більш детальної інформації про життєвий шлях письменника перейдіть за посиланням біографія Миколи Вінграновського.

 

 

001Розвинути акторський талант Вінграновському допоміг О. Довженко, який помітив обдарованого Миколу та запропонував йому роботу на Київській кіностудії ім. О. Довженка в якості актора режисера та кіносценариста, Вінграновський створив близько 20 художніх та документальних фільмів.

Відомий Микола Вінграновський і як актор, режисер і сценарист. Він зіграв головну роль у художньому фільмі “Повість полум’яних літ”, автором якого був Олександр Довженко. Він постановник низки художніх і документальних фільмів таких як: “Ескадра повертає на Захід”, “Берег надії”, “Тихі береги”, а також він режисер документальних фільмів: “Голубі сестри людей”, “Слово про Андрія Малишка”, “Щоденник О. Довженка”, “Чигирин – столиця гетьмана Богдана Хмельницького”, “Гетьман Сагайдачний” та багато інших.

Вперше як поет проявив себе у 1957 році. Тоді було надруковано вірші у “Літературній газеті”.

Микола Степанович Вінграновський є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка. Отримав її у 1984 році за прозові збірки для дітей.  Він лауреат літературної премії “Благовіст” та премії Фундації Антоновичів (США).

Перша книжка віршів мала назву “Атомні прелюди”.

Збірка поезій “Сто поезій” після проходження цензури вийшла друком із 99 поезіями замість 100.

У Миколи Вінграновського на правій руці був відсутній вказівний палець. 


  

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі