Основне завдання наших сучасників – це зберегти та передати нащадкам кращі надбання національної культури. Молоде покоління повинно знаходитись під постійним виховуючим впливом матеріальної та духовної культури свого народу. Такий вплив можна забезпечити на уроках мистецтвознавства, народознавства, історії, української літератури, музики, образотворчого мистецтва.
На сайті категорія «Українознавство» формується з таких напрямків:
- Цікаве про мову та літературу. Попри всі переконання, що мова та література – це тільки правила, тексти, вправи, я спробую донести читачам, що це ще і цікаві дані з життя і творчості письменників та літературних діячів, маловідомі історичні факти про мову.
- Відомі українці – це люди, діяльність яких сприяла формуванню української культури, української нації.
- Сучасна українська література. На даному етапі розвиток літератури проходить в досить швидкому темпі, і для того, щоб розібратися з новинками пропонується дана категорія. Цих письменників можна зустріти на різноманітних фестивалях, форумах (і це не може не тішити!), просто на вулицях міст і поспілкуватися з ними, познайомитися з їхньою творчістю, тому що через декілька років багатьох з них вже будуть вивчати в школах, університетах, вони стануть класикою української літератури!!!
- Культура і традиції. Лише на основі духовної спадщини народу можна прививати дітям любов до всього національного, українського. Робота повинна відбуватися без примусовості, надуманості, абстрактності. Не можна вивчати культуру і традиції українського народу крізь призму «шароварщини».
- Літературний календар. Дана рубрика побудована на основі довідника «Літературний календар», що виданий мною у 2003 році.