Відомі українці

Коsynka HrygorijГригорій Михайлович Косинка (справжнє прізвище – Стрілець) народився 29 листопада 1899 року в селі Щербанівка Обухівського району на Київщині в сім’ї зубожілих селян. Постійні нестатки змушували і дорослих і малих працювати в наймах. Батьки намагалися поліпшити своє злиденне життя десь за Уралом, біля Байкалу, але й там добра не знайшли, після піврічних поневірянь по чужих краях родина повернулася в Україну.

chuprinkaГрицько Авраамович Чупринка народився в козацькій, селянській сім’ї 15 листопада 1879 року в м. Гоголеві (стара назва м. Оглава) на Чернігівщині.

LuchkaiМихайло Михайлович Лучкай народився 19 листопада 1789 р. в Великі Лучки на Мукачівщині у бідній багатодітній сім'ї священослужителя Михайла Попа. Мати - Марія Дзямко. Він сам згадував, що мав чотирьох сестер (Марію, Катерину, Анну, Пелагію) і одного брата (Івана), серед яких був старшим. 

FOTO VIDSUTNYEВолодимир Васильович Білий, педагог, вчений-етнограф, один з організаторів краєзнавчого руху, народився 27 жовтня 1894 р. у селі Костянтинівка, що на Полтавщині, в сім’ї селянина.

petrov domontovych

Віктор Платонович Петров – український письменник, філософ, соціальний антрополог, літературний критик, археолог, історик і культуролог. Писав також під псевдонімами В. Домонтович та Віктор Бер. Разом з Валеріаном Підмогильним, Петров започаткував жанр українського інтелектуального роману, а також жанр романізованої біографії.