Межа між Йорданією та Ізраїлем - це особливе місце. Вона проходить по долині річки Йордан, яка є глибокою тектонічною низиною і є північним відгалуженням великої системи тектонічних розломів, що простягнулася зі Східної Африки, через Червоне море і затоку Акаба, до долини у Лівані.
У цій низині протікає відома завдяки старозавітним відданням річка Йордан, що впадає в Мертве море. Перші люди оселилися в долині близько 10 тисяч років назад. Сприятливий клімат, родючий ґрунт, а також велика кількість вологи сприяли тому, що упродовж багатьох віків тут розвивалося землеробство.
Усупереч загальноприйнятій думці, Йордан не є великою річкою. Його довжина складає 252 км, з яких на території Йорданії протікає близько 134 км. Ширина русла складає 30 м, а глибина не перевищує 5 м.
Як не дивно, в річці Йордан мешкає близько 20 видів риби. На берегах є рослини ті тварини, що характерні для даної території.
Долина річки - це одне з небагатьох місць на землі, що пов'язане з християнською релігією, традицією і культурою, це місце хрещення Христа, але немає єдиної думки відносно того, де сталася ця подія. Упродовж віків виникала безліч різних версій.
Ваді аль-Харрар. Це місце офіційно визнане Ватиканом, і у ювілейному 2000-му році тут побував папа Іоанн Павло ІІ. Воно знаходиться в 6 км. від Мертвого моря на східному березі річки Йордан.
У Ваді аль-Харрар, як випливає з карти VI століття, виявленої в XIX столітті в Мадабі, зберігся грот Сапсафас, де жив Іван Хреститель. Тут же, на думку групи учених, знаходиться біблійна Бетанія, де Іоанн Хреститель хрестив народ.