Маріїнський або Президентський палац, він представляє Україну на міжнародному рівні як державна резиденція. Палац збудовано в 1744 році на замовлення імператриці Єлизавети за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Це яскравий приклад стилю бароко, в якому присутні виразні об’єми, багата пластика фасадів. Під керівництвом учня Растреллі – Івана Мічурина будівництво палацу остаточно було завершено у 1752 році.
Модний модерністський палац на початку 20 століття збудував член сейму Польщі Ян Хоєцький. Садибу називають «малим Ермітажем». Зараз це чоловічий монастир.
Руїни палацу розташовані на Київщині у Києво-Святошинському районі, між селами Мироцьке та Немішаєве. Фасади палацових стін щедро декоровані цегляними візерунками й, хоча від будівлі залишилась суцільна руїна, сюди все-одно тягнуться туристи.
Музей-заповідник «Золочівський замок» Замок збудований за проектом невідомого італійського архітектора на кошти Якуба Собєського у 1634 р. як оборонна фортеця. Свого часу він слугував і як для оборони, і для житла. Неодноразово турецькі й татарські війська намагались взяти штурмом Золочівську фортецю і в 1672 р. їм це вдалося на чолі з пашею Капуданом.
Замок-палац в Білокриниці (Кременецький район Тернопільської області) – найоригінальніша пам’ятка палацового мистецтва на Південній Волині. Попасти сюди дуже просто: це якихось пару кілометрів на північ від Кременця. Закінчується Кременець – майже відразу починається Білокриниця. Можна пройтися пішки, а можна й автобусом, що курсує між Кременцем та лісотехнічним коледжем (саме він сьогодні розташований у колишній резиденції).