Головна

Мандрівки Україною

/images/slider/b001.jpg

Відеоматеріали "Відомі Українці"

Оголошення

sonyashnik 2019X ВСЕУКРАЇНСЬКА УКРАЇНОЗНАВЧА ГРА “СОНЯШНИК” -  2019 

 

Результати відомі!  

Для ознайомлення з результатами перейдіть за посиланням: результати X ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УКРАЇНОЗНАВЧОЇ ГРИ “СОНЯШНИК”

Вітаю всіх на сторінках сайту

 Життя іде і все без коректур.
                                                                  І час летить, не стишує галопу...
                                                                                                Ліна Костенкo

Я, Склярова Іванна Василівна, працюю вчителем української мови та літератури у Великоглибочецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Ярослава Стецька.

Концепція сайту - подання матеріалу, що буде корисним та актуальним для його відвідувачів. Структура сайту містить шість категорій: лемківські новини, навчання, українознавство, мандрівки, фотогалерея, ігри та розваги.

Лемківські новини. В даній категорії представлено матеріал, що відображає роботу товариства «Лемківщина» (членом якого я є), розповідається про історію Лемківщини та її видатних діячів.

Навчання. Представлена інформація для учнів 5-11 класів, яка стосується української мови та літератури, конкурсів та олімпіад, що проводяться в Тернопільському районі, а також ЗНО та ДПА.

Українознавство. Складається з кількох рубрик: «Цікаве про мову та літературу», «Відомі українці», «Сучасна українська література», «Культура і традиції», «Літературний календар» - все це для популяризації української культури. 

Мандрівки. Міститься матеріал про визначні місця України, які варто відвідати, а також пам'ятки світової культури. Все це може лягти в основу ідей щодо організації Ваших екскурсій та індивідуальних подорожей.

Фотогалерея. За роки роботи в школі зібрано значну кількість світлин, що будуть представлені на сторінках сайту та регулярно оновлятися. Також Ви знайдете тут нові актуальні фоторепортажі про життя школи та цікаві події, що відбуваються зараз.

Ігри та розваги. На сторінках сайту Ви знайдете он-лайн пазли та он-лайн кросворди, ребуси у відповідних рубриках.

 Сподіваюся, що мій сайт стане корисним не лише вчителям, але й учням та їх батькам!

Пізнаємо Україну разом

Маловідомі факти про українську мову

mova

А що ми знаємо про українську мову? Підбірка найцікавіших фактів.

1. 448 рік — перша згадка про українську мову. Цього року візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “трава”.

Детальніше

10 цікавих фактів, пов'язаних з поезією

kniga

1. Найдавніші вірші з'явилися у ХХІІІ ст до н. е.  Їхній автор - аккадська принцеса і жриця Ен-Хеду-Ана. Вона писала про богів.

Детальніше

Відомі українці

Шухевич Володимир

ShukhevychВолодимир Шухевич народився 15 травня 1849 року в селі Тишківцях Городенківського району на Прикарпатті в сім'ї священика. В окремих виданнях вказана дата народження 1850 р. Дату народження 1849 рік, вказує сам В.Шухевич у своїй автобіографії, написаній ним 1896 р. на прохання бібліографа І.Левицького, і яка міститься в його Словнику.

Детальніше

Кравців Богдан

bohdan kravtsiv 1Кравців Богдан Миколайович – поет (автор 11 збірок поезій), журналіст. Голова СНУМу, провідний діяч УВО-ОУН, в’язень польських тюрем. Член НТШ й УВАН, редколегії Енциклопедії Українознавства. Редактор низки пластових націоналістичних та літературних часописів.

Детальніше