Літературна рідного краю

literatura ridnogo 5

Богдан Лепкий "Казка про Ксеню і дванадцять місяців" 

"Мандрівні сюжети" — у теорії літературних запозичень — сюжети казок, байок, пісень, творів писемної літератури, які начебто переходять від народу до народу. 

  

 

 

literatura ridnogo 518 квітня виповнюється 70 років з дня народження однієї з яскравих представниць творчого Тернопілля - Ганни Костів-Гуски, яка за своїм покликанням є поетесою та перекладачем, за професією - лікарем, за натхненням - громадським діячем.

 

   

 

 Література рідного краю 5 клас

Іванна Блажкевич народилася  9 жовтня 1886 року в селі Денисів Козівського району, в сім’ї вчителя. Коли їй виповнилося чотири роки, померла мати. (Більше про біографію Іванни Блажкевич можна дізнатися за посиланням)

Вчилася спочатку в початковій школі рідного села, далі в Тернопільській відділковій школі. Потім екстерном здала екзамени у Львівській семінарії на вчительський диплом. Відтоді довгі роки працювала вчителькою в Івано-Франківській і Тернопільській областях.

Література рідного краю 5 клас

Ластівка

У часи збирав князь ні ворогів полки. Ходили ратники князеві від хати до хати кликали за честь і волю свою постояти. Йдуть озброєні з домів мужі і сини. Як вчув про військовий збір син вдовиці Осташко, то просив матір, щоби пустила до герцю з ворогом.