На службі в інших муз

knigaЧи знаєте Ви, що Григорій Сковорода, крім того, що був видатним філософом та поетом, мав немалий композиторський хист. Він склав голос духовного співу "Іже Херувими", який вживався в сільських церквах по Україні. Також він склав урочистий спів "Христос Воскресе".  Г. Сковорода грав на скрипці, флейті, бандурі, гуслях. 

Всім відомо, що одночасно з поезією Т. Шевченко віддавав свою працю та здібності малярству та гравюрі. Він був найвидатнішим українським художником свого часу. За успіхи в розвитку граверного мистецтва поету було присвоєно звання академіка. Будучи у засланні з забороною писати й малювати, Т. Шевченко виробляв із алебастру статуетки та статуї на всілякі теми. На засланні Т. Шевченко брав живу участь в аматорських театральних спектаклях.

Широко обдарованою людиною був П. Куліш. Крім того, що відомий він як учений, поет, прозаїк, перекладач, драматург, він ще добре вмів малювати. Крім малювання, письменник в молодому віці вчився музики на скрипці та столярному ремеслу. Він зробив своїми руками скрипку і меблі до хати. Не цурався він і сільськогосподарської праці: сам орав, сіяв, ралив, логлядав посіви. Був добрим ковалем. 

Марко Лукич Кропивницький був дивовижно обдарованою людиною. Він чудово малював аквареллю та олійними фарбами, грав на деяких інструментах, особливо добре на бандурі, складав пісні та куплети. Він навчив грі на скрипці Івана, а на віолончелі Миколу Тобілевичів.

Олекса Стороженко мав талант не тільки до літератури. Був він ще талановитим музикантом (чудово грав на віолончелі), живописцем і скульптуром. За скульптурні роботи отримав медаль, а за проект пам'ятника Нестору-літописцю удостоєний звання художника.

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі