Відомі українці

Антін МогильницькийАнтін Любич Могильницький народився З березня 1811 р. в с. Підгірках (тепер Калуського району, Івано-Франківської області) у родині священика.

 

 

21Вашій увазі пропонуються відеоматеріали

 

22Лариса Петрівна Косач, велика українська поетеса і драматург, відома світові під іменем Лесі Українки - одна з найвизначніших постатей в історії національної культури. Вона належить до того  кола  особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух українського народу, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.

Лесь МартовичНародився Олекса (Лесь) Мартович 12 лютого 1871 року в с. Торговиця Городенківського району на Станіславщині (нині Городенківський район, Івано-Франківська область) в родині сільського писаря Семена Мартовича, який змалку служив наймитом по господарях, сам серед злиднів навчився читати і писати. Старий Мартович був взірцем порядного, непідкупного громадянина. Бажаючи синові кращої долі, Семен Мартович віддає його на навчання. Три роки вчився Лесь у рідному селі, п’ять у сусідньому – Топорівцях.

 

Валер'ян Підмогильний

Валер'ян Петрович Підмогильний - видатний український письменник і перекладач.