Відомі українці

Lipa yurij 3За однією із версій Юрій Липа (а можливо – Григорій Андрійович Геращенко) народився в Одесі 5 травня 1900 року. Його батьком був видатний український письменник, лікар і борець за самостійність України Іван Липа – тарасівець, письменник, лікар, який самовіддано працював заради України. Видавав альманах «Багаття», заснував клуб «Одеська літературна спілка», читав лекції в одеській «Просвіті». Потім був висунутий українською громадою до уряду; працював міністром віросповідань та релігій, у комітеті охорони здоров’я.

 

 

 

 

 

Квітка Цісик

Кожна пісня була для неї не просто виконанням, інтерпретацією відомих пісенних сюжетів та мотивів, які вона  знала лише частково завдяки батькам, але й моментом переживання, відкривання України для світу і творення своєї маленької Батьківщини тут, у невеликій студії в Америці.

 

 

 

hulak 01З’явився на світ Петро Гулак-Артемовський 27 січня 1790 року в містечку Городище, що на Черкащині та був сьомою дитиною в сім’ї священика Петра Патрикійовича та матушки Уляни.  Петро отримав ґрунтовну домашню освіту від батька і в 11 років, став бурсаком, потім студентом Київської духовної академії. У цьому ж році помер батько, в наступному  – матір. Жив Петро у батьковій хаті, у сім’ї старшого брата Степана — уже священика місцевої церкви Покрови Пресвятої Богородиці, батька майбутнього композитора і співака Семена Гулака-Артемовського, автора першої опери "Запорожець за Дунаєм", друга Т. Шевченка.

simonenko«Я, Симоненко Василь Андрійович, народився 8 січня 1935 року в селі Біївці, Лубенського району, Полтавської області в сімї колгоспника. Мати - Щербань Ганна Федорівна - працювала в колгоспі з дня його заснування до осені 1957 року. Батько - Симоненко Андрій Леонтович залишив сімю, коли мені не було ще й року. З того часу шляхи наші не сходилися» - писав у своїй автобіографії В.Симоненко.

lesivЯрослав народився 3 січня 1945 р. у  селі Лушків на Івано-Франківщині. Батько і брат були засудженні за участь в ОУН-УПА. Після закінчення  Івано-Франківсько технікуму фізичної культури у 1965 році працював учителем на Кіровоградщині. Через два роки за участь в нелегальній політичній організації «Український національний фронт», яка мала на меті домагатися незалежності України, його арештували і ув’язнили на 6 років у радянські концтабори.