Кожна пісня була для неї не просто виконанням, інтерпретацією відомих пісенних сюжетів та мотивів, які вона знала лише частково завдяки батькам, але й моментом переживання, відкривання України для світу і творення своєї маленької Батьківщини тут, у невеликій студії в Америці.
Квітка Цісик народилася в Нью-Йорку 4 квітня 1953 р, у родині післявоєнних емігрантів із Західної України. Змалечку навчалася грати на скрипці, проте вона ще відвідувала балетну школу, брала участь у виставах Карнегі-холу, співала у хорі з маленьким Майклом Джексоном та відвідувала кінну школу. Квітка вчилася у звичайній американській школі, а на вихідних прямувала до школи українознавства та у «Пласт». Батьки записали туди дівчинку, щоб привити любов до всього українського, показати їй, з якої країни вона походить.
За бездоганну гру на скрипці Квітка Цісик отримала стипендію на навчання у Нью-Йоркському університеті по класу скрипки. Проте дівчина завжди мріяла співати, тому провчилася в університеті лише рік. Вона стала стипендіаткою Нью-Йоркської музичної консерваторії, де під керівництвом талановитого професора Себастьяна Енгельбарга – емігранта з Австрії та відомого популяризатора віденської оперної традиції – навчалася оперного співу. Згодом Квітка захопилася роботою у студії. Дуже скоро її почали запрошувати до участі у записах своїх альбомів відомі джазові, поп- і рок-зірки.
У 70-ті роки вона завоювала собі славу як солістка й бек-вокалістка, а також як виконавиця музичних ді-джинглів для відомих компаній та стала високооплачуваною співачкою. Кейсі дарувала свій голос та створювала імідж корпораціям Coca-Cola, American Airlines, Sears, Safeway, Starburst, ABC, NBC, CBS, а з початку 80-х протягом 18 років співала для Ford Motors.
Попри постійну зайнятість і вигідні контракти з відомими компаніями, Кейсі знаходить час і повертається до пісні з України. Але виявляється, що про українську музику майже нічого не знають поза межами діаспори. Українським пісням бракує сучасного аранжування, досконалої технічної обробки. Тож перший український альбом Квітки вийшов у 1980 році, називався «Пісні з України» і мав таку присвяту: «Володимирові Цісику, скрипалеві-віртуозу, моєму незабутньому батькові присвячую цю збірку пісень». Альбом схвально оцінили критики.
Другий український альбом «Два кольори» вийшов 1989 року. Передмовою цього альбому є такі слова: «Присвячую поривам нескореного українського духа і його безнастанним змаганням по обидвох боках океану».
1990 року обидві збірки було номіновано на премію «Греммі» у категорії «Найкращий альбом сучасної народної музики».
29 березня, за чотири дні до 45-річчя, після семи років боротьби з раком, Квітка Цісик померла. Вона померла від тієї самої хвороби, що забрала її маму та сестру - від раку молочної залози.
Більше інформації можна почерпнути з відеофільму
пісні можна прослухати: