Семену Скляренку, якому цьогоріч виповнюється 120 років з дня народження, потрібно віддати належне за його історичні твори, в яких він змальовував Київську Русь, як основне державне утворення IX-XI століть, і не давав забувати про це в часи нищення української свідомості.
Семен Володимирович Скляренко народився на Черкащині в селі Прохоровці 26 вересня 1901 року в сім’ї селян.
Дитинство Семен провів у рідному селі, навчався у місцевій школі. Пізніше навчався у Золотоніській гімназії. В цей період він дуже багато читає, починає писати, а 1919 року в газеті «Голос праці» вийшов з друку його перший вірш «Гімн праці».
Роки навчання збігли дуже швидко, Семен Скляренко повертається у рідне село. Там йому запропонували працювати в бібліотеці та вчителем, він продовжує писати та публікувати свої твори.
Через два роки, а саме в 1921 році, починає навчатися в Київському політехнічному інституті, через деякий період - служба у війську.
Після повернення працює в газетах, видає свої твори на радянську тематику
Але найбільшу славу та визнання отримав Семен Володимирович Скляренко за книги з історії Київської Русі. В його планах було видання трилогії «Святослав» (1959), «Володимир» (1962) та «Ярослав Мудрий». Автор не встиг дописати останній твір, він помер 7 березня 1962 року.