21 лютого ми віддзначаємо 120 років з дня народження Василя Лагодюка-Бойтіка (літературний псевдонім Іван Хміль). Іван Хміль народився 21 лютого (5 березня) 1897 року в селі Хабовичі Кобринського повіту.
З початком світової родина Бойтіків переїхала у місто Томськ (Росія), де Івана призвали в російську армію. Навчався на курсах прапорщиків, а пізніше, взимку на 6-місячних курсах народних учителів при інституті в Томську. Повернувшись на батьківщину, яка на той час увійшла в склад Української Народної Республіки, Іван Бойтік працює на власному господарстві.
Юнак бере активну участь у створенні українських культурно - освітніх установ - спочатку бібліотеки-читальні у Хабовичах (1926 р.), а потім в організації відділу кобринської кооперативи «Селянська Самопоміч». Іван приймав активну участь у створенні драматичного гуртка і постановці популярних п’єс на рідній мові.
В 30-х роках починає збирати й записувати фольклор свого рідного краю. Записи його з часом стануть сторінками автобіографічно-етнографічних нарисів «Українське Полісся» (надруковані в Чикаго, 1976 р.).
З 1939 року Іван працює учителем в українській школі в селі Болота, навчається на курсах української мови при Берестейському обласному Відділі освіти. На протязі наступного, 1940 року всі українські школи на Берестейщині «народна» влада переводить на білоруську мову викладання, силові структури тієї влади ведуть переслідування українських учителів. Перед самою війною НКВД схопило 30 українських педагогів. Іванові Бойтіку та ще одному вчителеві з Берестя чудом вдалося уникнути арешту.
З початком війни та посиленнем фашистського терору проти мирного населення вступає в ряди УПА. Перебував у гітлеровському застінку в Тірольських Альпах, як каторжанин працював на спорудженні тунелів у горах. Після німецької неволі емігрував у Англію, а звідти у США.
В Америці вийшли дві поетичні книги Івана Хміля — «Гомін Полісся» (Вінніпег, 1960 р.) й «Ιду з кобзою» (1962 р.)
Помер Іван Хміль (Бойтік) 27 січня 1974 року.
За повідомленням з Посольства України в Республіці Білорусь, творча спадщина І. Хміля включена до Державної програми України «Повернуті імена» для опублікування матеріалів про життя і творчість письменника в окремій книзі, що готують до видання в рамках згаданої Програми.