Французи досягли успіху не тільки в мистецтві жити, але і в мистецтві помирати!
В Парижі є декілька кладовищ (Пассі, Монмарт, Монпарнас і найбільше та найвідоміше - Пер-Лашез). В 19 столітті лише кладовище Пассі було в місті, всі інші - за межами Парижа.
В середні віки зі сходу від столиці Франції розташовувався бідняцький район, в якому жило багато злочинців. У 1430 році багатий торговець збудував тут будинок, який пізніше став власністю монастиря єзуїтів. Потім місцевість на пагорбі стали називати за іменем священика-єзуїта Франсуа д'Екс де- Лашеза - духовного наставника французького монарха Людовика XIV.
Коли король помер, єзуїтський монастир збанкрутів. Землі ордену продали на аукціоні і розбили на них сад в англійському стилі.
У 1804 році ділянку поряд з кварталом Бельвіль придбала влада Парижа і створили на ньому міське кладовище. Але оскільки воно розташовувалося досить далеко від міста, міські жителі спочатку не хотіли хоронити тут своїх друзів і родичів.
Проектувальник кладовища Пер-Лашез і один з його інвесторів Ніколя Фрешот знайшов спосіб виправити ситуацію. На кладовище перенесли останки відомих літераторів Мольера. Потім на новому кладовищі поховали прах середньовічного поета Пьера Абеляра і його коханої Елоїзи. Після цього популярність кладовища різко виросла.
Тут поховані такі відомі люди: співак, композитор і лідер групи "Doors" Джим Моррісон (1943-1971) – найзнаменитіше поховання на кладовищі Пер-Лашез. На пам'ятнику по-грецьки зроблена епітафія: "Переможи демона усередині себе".
Величезне число туристів приходить до могили англійського письменника і філософа Оскара Уайльда. Його надгробок у вигляді великого крилатого сфінкса часто називають "зацілованим пам'ятником". У представниць прекрасної статі увійшло до традиції цілувати надгробний камінь і залишати на нім відбитки губної помади.
Немало прихильників відвідує могили акторів Сари Бернар, Анни Жирардо, Марселя Марсо, співаків Іва Монтана, Марії Каллас іЕдіт Піаф, а також італійського винахідника Етторе Бугатті. Також тут похований Фредерік Шопен під "Похоронний марш" якого здійснюються поховання у всьому світі.