Франція

 DSC5713 2 minМарсель був заснований в 6 столітті до н.е. греками, що прибули з Фокії (Мала Азія, тепер це територія Туреччини). Нове місто дістало назву Массалія.

За переказами цар Нан вирішив видати заміж свою дочку Гіптиду: він скликав бенкет, на якому вона повинна була вибрати собі чоловіка. У цей момент і висадилися на берег Провансу греки. Гіптида протягнула свій кубок з вином - знак свого вибору - грекові Протісу. В якості весільного подарунка молодятам подарували частину узбережжя, на якому вони заснували місто, назвавши його Массалія

 DSC4170 minЛурд вважається центром християнського паломництва з 1858 року, щороку приймає 6 млн. туристів і паломників. Це третє католицьке паломницьке місце по відвідуваності після Ватикану і базиліки Діви Марії Гваделупської в Мексиці.

 DSC6002 2 minОдне з найвеличніших архітектурних місць Франції - Папський палац розташований в невеликому місті Авіньйоні. Його цікава історія, зовнішній фасад і найкрасивіші навколишні пейзажі стали досягненням всього людства (внесений в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО) і є одним з найвідвідуваніших об`єктів Франції.

 DSC6287 minВ давнину Нім був столицею кельтського племені вольків. У 121 році до н.е. ці землі були захоплені Римською імперією. Місто на місці гальського поселення було засноване при імператорові Августові. У цей період в Німі мешкало більше 50 тисяч чоловік, а сам він був оточений кільцем кріпосних стін. Римляни побудували тут акведук і амфітеатр - один з найбільших в Римській імперії. Місто досягло найвищого розквіту в ІІІ столітті. Надалі пальма першості перейшла  в сусідній Арль.

 DSC5295 minФортеця Каркассонн знаходиться у Франції та вражає своєю величчю, і не дивно, адже довжина стін більше як 3 км, а веж аж 52. На даний час Каркассонн вважається однією з найбільших фортець Франції і з 1997 року входить в список Світової спадщини ЮНЕСКО.