Подорожуючи Україною

Кам'янець-Подільська фортецяМісто Кам’янець-Подільський називають «квіткою на камені» (Леся Українка). Воно знаходиться на кам’яному острові, який зі всіх боків омиває річка Смотрич. Число його архітектурних пам’яток доходить до 100. Фортеця зокрема знаходиться у межах історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», який входить до «Семи чудес України».

Хотинська фортецяВелична фортеця часів середньовіччя (X-XVIII), зберігає в собі багато історичних фактів і значних подій для України, одне з найпривабливіших історичних місць.

Батурин. Палац РазумовськогоСеред історичних міст України  Батурин займає особливе місце. Менше ніж за півстоліття, пройшовши шлях від фортеці-форпосту на кордоні Речі Посполитої до столиці українських гетьманів, Батурин за декілька діб загинув від рук московського війська.

Збаразький замокУ народі існують легенди ніби у Збаражі збирались хоробрі дружини для захисту рідного краю, відтак це місце стало називатися Збиражем, а пізніше Збаражем. Перша писемна згадка збереглася у Галицько-Волинському літописі 1211 року. У 1241 році його зруйнувала татаро-монгольська навала.

КременецьУперше Кременець, що входив до складу Галицько-Волинського князівства, згадується в Іпатіївському літописі (1226 р.) у зв’язку з невдалою облогою міста угорським королевичем Андрієм. В 1240 р. безуспішно штурмував Замкову гору хан Батий, а через п’ятнадцять років — татарський воєвода Куремса. Тільки в 1261 р. Бурундай, що з величезною ордою вторгся в Галицько-Волинське князівство, змусив руських князів знищити укріплення деяких міст, серед яких був і Кременець.