Руан - столиця Верхньої Нормандії, розташована на березі Сени. Поселення на місці сучасного Руана з’явилося понад 2 000 років тому і було центром кельтського племені велиокассів. Місто було засноване в період правління Октавіана Августа і швидко перетворилося на друге за величиною поселення в Галлії після Лугдуна (Ліона).
Руан досяг розквіту в 3 століття н. е. Тут були побудовані терми, амфітеатр та інші споруди. Кінець процвітання римського міста настало через вторгнення германців в 4 столітті. В 9 столітті в гирлі Сени стали часто навідуватися нормани, які кілька разів розграбували й спалили Руан. У 911 році місто стало столицею утвореного вікінгами герцогства Нормандія. У 941 році герцог Нормандії Річард I здолав об’єднану армію короля Франції Людовика IV, імператора германців Оттона Великого і графа Фландрії. У 10 столітті Руан перетворився на велике портове місто. Протягом періоду незалежності Нормандії, він більшу частину часу був столицею герцогства.
У 1204 році Руан був зайнятий французькими військами. У цьому ж році вся Нормандія була приєднана до Франції. У 13 столітті місто процвітало завдяки річкової торгівлі та текстильної промисловості. Руанські купці володіли монополією на навігацію по Сені майже до Парижа. Наприкінці 13 і 14 століть відбулося кілька повстань через високі податки. Після останнього з них місцеві купці втратили всі свої привілеї. В ході Столітньої війни Руан був зайнятий англійцями та приєднаний до володінь англійського короля. 30 травня 1431 тут на багатті була спалена Жанна д’Арк. Нормандія знову стала частиною Франції тільки в 1449 році. Після закінчення Столітньої війни Руан значно відбудовується. В 15 – 16 століттях тут були зведені красиві готичні споруди. В цей час місто процвітає на рибному промислі, виробництві сукна і ярмарках.
У період гугенотських воєн частина населення Руана приєдналася до Реформації. Виникло напруження між католиками та протестантами придушили регулярні війська, які в 1562 році увійшли в Руан і три дні грабували місто. В 1572 році (попри спроби міської влади запобігти різанині) католики розправилися з гугенотами. Під час франко-прусської війни 1870 року Руан був окупований німецькими військами. У роки Першої світової війни тут перебувала Англійська військова база. В ході Другої світової війни Руан був окупований німецькими військами з 1940 по 1944 роки. В цей період місто неодноразово бомбила авіація союзників. Через бомбардування були зруйновані історичні квартали та деякі пам’ятки. Відновлення Руана тривало 15 років.
Руан відомий чудовим старим містом, на чарівних середньовічних вуличках якого можна доторкнутися до його багатої історії та насолодитися автентичною атмосферою. У місті збереглося близько 2 000 старих фахверкових будівель. З них 227 оголошені як історичні пам’ятки. За кількістю пам’яток, об’єктів архітектурної та культурної спадщини Руан входить в ТОП-10 міст Франції.
Кафедральний собор або Нотр-Дам де Руан — один з найбільших і дивовижних готичних соборів Франції, розташований в серці старого міста. Зведення готичного храму почалося в 1202 році.
Нотр-Дам де Руан аж до 1880 року вважався найвищою будівлею світу. Висота вежі храму становить 151 метр, що зовсім немало для середньовічної споруди. Крім того, з 1979 року собор є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, чим французи по праву пишаються.
Незважаючи на численні перебудови, в архітектурі проглядає кілька стилів – від ранньої готики до ренесансу. Так, будівля успішно «перенесла» бомбардування, урагани, пожежі, кожен раз відроджуючись і стаючи ще прекраснішою.
Серед найвідоміших поховань Руанского собору можна відзначити саркофаг з серцем короля Англії і Нормандії Річарда Левове Серце. Правда, під час післявоєнної реставрації свинцева коробочка з реліквією була вилучена і на сьогоднішній день могила абсолютно порожня.
Сент-Уен — бенедиктинське абатство, відоме церквою 14 століття що вражає, яка вважається шедевром архітектури пізньої готики. Церква має дивовижний готичний фасад і 80 вишуканих вітражів.
Aître Saint Maclou – одна з найбільш таємничих і похмурих пам’яток Руана. Це середньовічна будівля, в якому зараз розташовується школа витончених мистецтв. Джерела його сходять до 1348 року та епідемії чуми, від якої загинула третина городян. Простір, який тепер є внутрішнім двором, коли використовувалось для поховань померлих в результаті хвороби, а навколишні споруди виконували функції склепів. Галереї будівлі прикрашені моторошним декором із зображенням черепів, кісток, інструментів могильників і предметів похоронних обрядів.
Палац Правосуддя — готичний шедевр і чудовий приклад середньовічної цивільної архітектури, побудований на початку 16 століття. Будівля має чудову балюстраду і вишуканий фасад, прикрашений фігурами горгулій.
Велика вежа з годинником — один з головних символів Руана. Готична дзвіниця була побудована в 1389 році для оборонних цілей, а астрономічний годинник датуються 1889 роком. Цікаво, що годинник досі виконує свої функцію. Церква Сен-Маклу — перлина готичної архітектури, розташована в декількох хвилинах ходьби від кафедрального собору. Була побудована в 1437 році й присвячена бретонському покровителю. Церква має примітної готичний фасад і структуру. Дерев’яні двері епохи Ренесансу химерно прикрашені біблійними сюжетами.
Церква Жанни д’Арк — цікава сучасна церква, розташована на площі Вйо-Марші. Саме тут була спалена на багатті національна героїня Франції. Тому будівля має форму полум’я багаття. Усередині церкви знаходяться дивовижні вітражі епохи Відродження.
Вежа Жанни — єдина частина середньовічного замку, побудованого Філіпом Огюстом в 1207 році. Велика і значна циліндрична вежа має три кімнати та горище. Вважається, що саме тут, в темниці, була ув’язнена Жанна д’Арк.
Пам`ятник Наполеону було споруджено 1865 року. Напис на пам'ятнику говорить, що бронза для скульптури відлита з гармат, взятих у битві під Аустерліц. До сьогодні ведуться суперечки щодо його перенесення.
Прогулянка містом