Місто в Боснії і Герцоговині, що недалеко від Меджугор`я.
Головною окрасою Мостара є, безумовно, Старий Міст. Його малюють і, звичайно ж, фотографують, складають вірші і пишуть солідні прозові твори. Він умовно розділив місто на дві частини і релігійні групи. На лівому березі проживають хорвати-католики, а на правому - боснійці-мусульмани. Сам міст, прекрасна і вишукана будова людських рук, входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Біля мосту є вежі Хелебія і Тара, які стоять тут з моменту спорудження самого мосту. Мечеть Аскер, розташована неподалік від моста, служила будинком для стражників, які охороняли Старий міст.
Старий міст в Мостарі, побудований в 1556 році, вистояв 420 років і був знищений у 1993 році під час боснійської війни. На різноманітних сайтах можна знайти фотографії цих подій і хронологію знищення моста.
Цей міст мав настільки велике значення, що ЮНЕСКО запропонувала відновити його. Відгукнулося багато країн, щоб фінансувати проект, який коштував 15 млн. євро. Найголовнішим було те, що міст постаралися відновити так, щоб він виглядав якомога правдоподібним до старого. Турки відбудували його за своєю османського технологією з таких же каменів, і навіть деякі частини старого мосту вдалося дістати з ріки. Майже за 10 років від часу руйнування міст відкрили знову.
У центрі Мостара, розкинувшись на цілий квартал, розташувався міський ринок Кужундлук, де можна придбати найрізноманітніші сувеніри, від виробів місцевих умільців, митців яскравих килимів, до розписного глиняного посуду. Великим попитом користуються картини, східні солодощі та вироби з міді, що виготовляю місцеві умільці у вас перед очима.
Одна з найкрасивіших пам'яток міста - Турецький будинок, що належить родині Бісчевіч. Він був побудований в 1635-му році, але до цих пір зберігає в собі давню історію цього місця. Територія навколо будинку потопає в зелені садів, а в самому будинку нині розташувався музей.