Відень. Будинок Хундертвассера

Будинок ХундертвассераЦікавим для відвідування у Відні є будинок, а скоріше нетипова споруда  Фріденсрайха Хундертвассера у центральній частині міста. 

Будинок  Хундертвассера, побудований в середині 80-х рр. ХХ ст. Насамперед він привертає увагу барвистим фасадом, який гармонійно поєднується з пишним рослинним світом на ньому, включаючи й дерева. Вікна тут різних форм. Поверхні підлог та стін не є рівними, штукатурка нагадує піщані дюни. Всі кути в будинку заокруглені – підвіконня, одвірки. Виникає асоціативний ряд – лісові стежини, пагорби, морські хвилі і навіть гроти. Архітектор використовував для будівництва лише природні матеріали, адже був завзятим ідейним екологом. Хундертвассер вважав цей витвір будинком своєї душі і вершиною своєї архітектурної діяльності.

А коли у 1986 році було завершено будівництво будинку, Фріденсрайх Хундертвассер подарував проект місту. Від гонорару відмовився, мовляв, щасливий, що на цьому місці не була збудована стандартна будівля. З того часу споруда увійшла до міських визначних пам’яток столиці Австрії.

Спершу від бажаючих оселитись у домі не було відбою. Жилим будинок є і сьогодні. Та попри це мешканці надовго в цьому будинку не затримуються. Чи то через постійні натовпи туристів, чи через невміння адаптуватись до нетипових кімнат, які сповідують філософію кривих ліній…

v221
v241
v251
v201
v271
v301
v261
v321
v331
v351

Фріденсрайх Хундертвассер – це людина незвична у всьому. В Австрії є ще сміттєспалювальний завод Fernwarme Wien, збудований за проектом Фріденсрайха Хундертвассера у 1988-1992 роках.  

Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі