Столиця Йорданії, Амман, розташована на півночі країни, на однойменній височині. Це місто з 2,5-мільйонним населенням - одне із найстарших у світі і було заселене людьми ще п'ять тисяч років назад.
Амман, ще згадується в Старому Завіті як Раббат-Аммон, - столиця амонітів, що називалася в давньоримську епоху Філадельфією, спочатку був побудований на семи пагорбах, що уподібнювало його Древньому Риму. Розвиток міста, що тривав упродовж століть, привів до того, що сьогодні Амман займає вже 19 пагорбів. Окремі райони міста носять назви, узяті від первинних назв пагорбів. Найважливіший район - це Джабал Амман, де розташована велика частина посольств і готелів.
Колись Амман завдяки своїй специфічній забудові звався "Білим містом". На обривистих височинах стоять, тісно притиснувшись один до одного, колись сліпучо-білі, а згодом сіро-білі будинки з плоскими дахами. Цей тип будівель, характерний для спекотних регіонів, робить Амман схожим на інші міста, розташовані в пустелі, які можна зустріти в інших країнах Близького Сходу. Доповненням цього образу є хаотично забудований центр, де стрункі мінарети, галасливі базари, магазинчики зі східними солодощами і руїни древніх будівель є сусідами з сучасними будівлями, модними магазинами і готелями міжнародних мереж. Тут багато автомобілів, водії абсолютно не звертають уваги на правила, не жаліючи при цьому звукових сигналів, юрбляться пішоходи і на кожній вулиці жителі міста, перекрикуючись, укладають угоди.
Майже кожна епоха в історії Аммана залишила після себе пам'ятники старовини. Огляд міста краще всього розпочати з древньоримського театру, що прийшов з древньої Філадельфії. Амфітеатр висічений в схилі гори, яка колись грала роль некрополя. В період розквіту міста амфітеатр міг вмістити майже 6 тисяч глядачів, сьогодні його іноді використовують для масових заходів. Ймовірно він був побудований за часів імператора Антонія Пія, в середині II століття. По боках амфітеатру розташувалися два невеликі музеї: Музей фольклору, а також незвичайний Музей йорданських народних традицій. У них можна побачити вишивки, мозаїки IV століття з Джераша і Мадаби, традиційні костюми і прикраси бедуїнів. В центральній частині древнього форуму стоїть споруджений приблизно в той же самий час Одеон - будівля, де проводилися змагання музикантів і читців, що за формою нагадує театр.
Дуже цікавою для прогулянок є гора Джабал Аль-Калу, з якої відкривається прекрасний вид на весь Амман. На її вершині розмістилася римська фортеця, як свідок раннього заселення цих територій людиною. Тут жили в епоху неоліту (близько 6500 року до нашої ери) перші мешканці цих земель, тут же знаходився старозавітний Раббат-Аммон. Знайдені під час розкопок предмети бронзового столітт я доводили, що величну роль цієї фортеці, або агори.
Пізніше вона була зруйнована або перетворилася на руїни, але, незважаючи на це, як і раніше помітні останки римських, візантійських і мусульманських будівель. У комплексі ще знаходяться руїни вражаючого Палацу Омейядів VIII століття, невелика візантійська базиліка того періоду, коли Філадельфія була єпархією, а також частково відреставрований храм Геркулеса, побудований під час правління Марка Аврелія (II століття).
На північному схилі знаходиться величезний, висічений в скелі резервуар для води. Недалеко - невеликий, але дуже цікавий Археологічний музей, де зібрані унікальні експонати, що охоплюють період починаючи з епохи неоліту аж до Візантії. Це і колекція чаш з Єрихону, і декілька сувоїв з дна Мертвого моря, і вироби набатеїв.