Джераш (Гераза) - це одне з древніх міст, що найкраще збереглися, на Близькому Сході. Розташований в північній частині Йорданії, приблизно в 40 км на північ від Аммана, він є однією з головних туристичних пам'яток країни.
Розпочаті ще в 20-х роках минулого століття археологічні розкопки доводять, що люди жили в цьому місці вже в епоху неоліту. Місто було засноване за часів імператора Олександра Македонського (IV століття до н.е.).
Огляд міста краще розпочати з Арки Адріани. Поруч розташований іподром - місце кінних скачок і спортивних змагань. До основної території розкопок ведуть Південні ворота. За ними на підвищенні стоять фрагменти храму Зевса II століття. Далі розташовується Південний театр із залом для глядачів на п'ять тисяч місць. Серед архітектурних пам'яток варто особливо виділити овальну площу I століття, оточену іонічними колонами. До кінця не відоме її призначення - частина істориків вважає, що це форум (чи ринок), інші стверджують, що вона служила для жертвоприношень.
На північ від площі проходить кардо - класична римська головна вулиця, по обох сторонах якої розташовані колони, що веде до розташованих в 600 м Північних воріт. Камені бруківки зберігають сліди колісниць. Йдучи по кардо, можна проминути агору - древній ринок з фонтаном. Рухаючись далі, побачимо німфеум II століття. Це був головний міський фонтан і одночасно храм німф, пишно прикрашений і викладений мармуром. Вода стікала у басейн, розташований спереду, і далі, через статуї у вигляді левових голів, в канали.
Найбільш вражаючою будівлею є храм Артеміди, покровительки міста, спочатку оточений колонадою, від якої збереглися лише подвійний ряд фронтальних колон. Недалеко від нього знаходяться руїни декількох візантійських церков VI століття з прекрасною мозаїкою.
Наближаючись до кінця кардо, справа є руїни мечеті Омейядів, за якими розташовані Західні лазні, прикрашені прекрасним куполом. Звернувши наліво на Північному тетрапілоні, що лежить на чотирьох арках, можна дійти до Північного театру.