Велика піщана рівнина зі скелями з червоного піщанику незвичайної форми. Створені ерозією скелясті форми - арки, мости, вежі, мальовничі каньони - тут і там невеликі дюни і маленькі оазиси. Усе це - пустеля Ваді Рам, одна з найкрасивіших у світі.
Скелі переливаються усіма барвами веселки, але краще всього виглядають під час сходу і заходу сонця. Ваді Рам - це відповідне місце для тих, хто цінує дику, не знищену людиною природу. Правда, тут не зустрічаються характерні для піщаних пустель бархани, через які проходять каравани верблюдів.
Пустеля займає велику, шириною в декілька кілометрів суху долину (ваді). У безпосередній близькості від неї височіє розташована в масиві Аш-Шара найвища гора Йорданії Джабель-рам заввишки 1734 м.
Ваді Рам здається безлюдним, позбавленим життя місцем лише на перший погляд. Навесні тут розквітає безліч польових кольорів, також зустрічаються десятки видів птахів (грифи, ворони, південні орли) і ссавців (вовк, афганська лисиця, аравійська кішка, нубійський козерог та ін.).
Люди населяють ці землі досить давно. Тут жили набатеї, араби і тамуди - сліди їх присутності були залишені серед каменів. Майже кожен схил гори, ущелина або печера є свідками минулого. У печерах недалеко від Джабель-рам і на північних схилах Джабель-Хазалі, куди веде вузька ущелина, видно статуї, виготовлені бедуїнами. Ця територія буквально всіяна написами і малюнками. Сьогодні в усій пустелі живе близько чотирьох тисяч чоловік, в основному бедуїнів, що ведуть напівкочовий спосіб життя. Вони належать до племен ховейтат, зувейда і зілабія.
У тіні скель розташоване невелике, з кожним роком зростаюче поселення, Рам, в якому мешкає близько 30 бедуїнських сімей. Найбільшу групу складають члени племені ховейтат, які стверджують, що є нащадками самого Магомета. Як правило, вони розводять кози і вівці, переміщаючись по пустелі у пошуках родючих пасовищ.
На території Ваді Рам не зустрічається ні фешенебельних готелів, ні шикарних будівель. Велика частина бедуїнів встояла перед глобалізацією, хоча є і інші. Саме вони, як правило, пропонують себе в якості гідів і розміщують туристів у своїх наметах.
На знайомство з пустелею варто відвести декілька днів. Є три можливості огляду пустелі: на машині, на верблюдові або пішки. Переважний спосіб пересування можна вибрати прямо на місці, в Рам. Тут же можна зробити необхідні покупки.
Цікавими є дослідження вузьких гірських ущелин: Джабель-Хазали і Аль-Баррах Сік, декілька кілометрів в довжину і декілька метрів завширшки. В ущелині Хазалі можна побачити декілька тамудських написів.
В «марсіанській» пустелі є все, щоб зачарувати будь-кого: п'ятикілометровий каньйон Аль-Баррах, гірські шпилі і висячі кам'яні мости Джабал-Вадак, Джабал-Умм-Фрус і найвищий Джабал-бурді (для альпіністів). Окрім цього, тут можна побачити хитромудрі червоні дюни (в околицях Джабал-Умм-Улайдійя), а також "крапаючі" джерела Каттар.
У пустелі Ваді Рам є різноманітні фарби пустелі - відтінки золотого і червоного. Ночівля в пустелі, в повній тиші, під зоряним небом, а також схід і заходи запам'ятаються до кінця життя.