Пон-дю-Гар є акведуком, побудованим римлянами в першому столітті нашої ери.
Унікальний по своїх розмірах, міст піднімається на 49 метрів, будучи найвищим античним мостом у світі. Він складається з арок, розташованих в три яруси (6 арок утворюють нижній ярус, 11 арок - середній ярус, а верхній ярус спочатку включав 47 малих арок), що так само є рідкісною спорудою для тієї епохи. Більше тисячі чоловік брали участь в зведенні цього колосального монумента, побудованого усього лише за 5 років!
Побудований приблизно в 50 році нашої ери при правлінні Клавдія або Нерона, акведук, частиною якого є Пон-дю-Гар, впродовж 5 століть забезпечував місто Нім у великій кількості проточною водою під тиском. Римське місто, античний "Немаус", отримує такий небувалий розвиток в першому столітті нашої ери, що виникає необхідність будівництва акведука за зразком і подібності Риму. Це творіння забезпечує місту (що налічує у той час близько 20 000 жителів) новий престиж: фонтани, терми, водопровід у багатих маєтках, санітарний стан вулиць сприяють комфортному і облаштованому життю в місті. Завдяки середньому ухилу в 25 см на кілометр, одному з найменших для споруд, створених в ту епоху, акведук поставляв від 30 000 до 40 000 м3 проточної води в день за рахунок гравітації з джерела, що знаходилося в Юзес, в 50 кілометрах від Німа.
Він є найвищим мостом, зведеним в античний період. Для створення центральної арки, перекинутої через річку Гардон, будівельники розробили найбільше кружало з усіх, коли-небудь створених раніше. Пон-дю-Гар - єдиний приклад триярусного акведука, що зберігся до наших днів.
Після розпаду Римської імперії Пон-дю-Гар використовувався як міст, і тому залишився цілим. Лорди були відповідальні за його стан і мали право стягувати плату за проїзд на його утримання. На даний період цей міст належить до Всесвітніх пам`яток ЮНЕСКО.