Українська література

ukr lit 7

Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року у районному містечку Кіцмань Чернівецької області в родині письменника й історика буковинського краю Михайла Івасюка та вчительки Софії Карякіної.

 

 

 

ukr lit 7Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 р. в Обухові Київської області в багатодітній сім’ї сільського шевця. Із дитинства майбутній поет виніс незрадливу любов до рідної землі та матері, до рідної пісні та слова, промовленого «в колисці із лози, щоб вічним окаянним боржником його нести, страждати і любити...».

 

ukr lit 7З життєвим та творчим шляхом митця можна ознайомитися за посиланнями:

Іван Франко - митець. Цікава вправа

Іван Франко. Факти з життя 

Іван Франко. Біографія. Відомі українці

Іван Франко і Тернопільщина

 Стисло передано текст "Захар Беркут" та фільм про історичні причини зображених у творі подій. 

 

 

Завантажити текст твору

ukr lit 7

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (тепер Черкаська область) у родині кріпаків Григорія і Катерини Шевченків. Пророчими стали батькові слова: «Синові моєму Тарасові зі спадщини після мене нічого не треба. Він не буде людиною абиякою, з його вийде або щось дуже добре, або велике ледащо; для нього спадщина по мені... нічого не значитиме...».

 

 

 

ukr lit 7

Андрій Чайковський - український письменник, громадський діяч, доктор права, адвокат у Галичині. Також можна ознайомитися з твором "За сестрою", що є і в стислому та в повному обсязі.